Національний банк України у 2015 році реалізував майже мільйон пам’ятних монет
12.02.2016
прес-реліз

 

 Національний банк України констатує стабільний інтерес українського суспільства та міжнародної спільноти до своєї нумізматичної продукції.

Станом на 01 січня 2016 року Національний банк України реалізував майже мільйон пам’ятних монет на загальну суму 75,6 млн. грн., у тому числі монет із золота – 3 тис. шт., срібла – 82 тис. шт., нейзильберу – майже 915 тис. шт.

Також у 2015 році Національний банк України продав 28,5 тис. інвестиційних монет на загальну суму 172 млн. грн., у тому числі 16,7 тис. шт. золотих та 11,8 тис. шт. срібних.

Не зникає інтерес до українських монет і за кордоном. У 2015 році за кордон європейській фірмі “World Coin Association” (MDM Group, Німеччина), яка представляє українську продукцію на світовому нумізматичному ринку, було реалізовано 7 290 пам’ятних та інвестиційних монет на суму майже 131,5 тис. євро.

Розпочинаючи у 1995 році нумізматичну програму української держави, Національний банк заклав в її основу принципи гармонійного поєднання українських традицій і сучасності, при цьому не забуваючи про новітні технології та високе художнє виконання. Сьогодні українські монети представляють світу фактично всю історію і культуру нашого народу та творять її імідж.

Нагадаємо, що в минулому році Національний банк України ввів в обіг 37 пам’ятних монет (32 найменування), з яких 14 срібних, 22 з нейзильберу та одна біметалева. Загальний тираж уведених в обіг у 2015 році пам’ятних монет сягнув 961 тис. шт.

Випуском пам’ятних монет у 2015 році Національний банк України відзначив такі події, як День захисника України, 1000-ліття упокоєння Київського князя Володимира Великого, 400-річчя одного з найстаріших вищих навчальних закладів України – Києво-Могилянської академії, 150-річчя від дня народження митрополита Андрея Шептицького, 420-річчя від дня народження гетьмана Богдана Хмельницького. Також Національний банк України вшанував події на Майдані Незалежності, що відбулися в Україні в листопаді 2013 року – лютому 2014 року і увійшли в історію як Революція гідності, та випустив серію монет “Героям Майдану” (три монети з нейзильберу номіналом 5 гривень кожна – “Євромайдан”, “Революція гідності” та “Небесна сотня”).

У 2016 році передбачено випуск пам’ятних монет з нагоди таких подій та річниць: 25-річчя незалежності України, 150-річчя від дня народження Михайла Грушевського, Ігри ХХХІ Олімпіади, 150-річчя Національної парламентської бібліотеки України тощо. Буде також уведено в обіг цікаві монети, присвячені петриківському розпису, флорі і фауні, стародавнім містам та пам’яткам архітектури України.

Реалізація пам’ятних та інвестиційних монет здійснюється регіональними представництвами Національного банку України та банками-дистриб’юторами, перелік яких зазначено на сторінках Офіційного інтернет-представництва Національного банку України. Проте зараз Національний банк України розмірковує над запровадженням нових ефективних та прозорих механізмів реалізації монет, тривають консультації з нумізматами та банками з цього приводу. Наразі опрацьовується механізм попереднього замовлення монет на офіційному сайті Національного банку України з можливістю отримання їх у найближчому регіональному представництві регулятора в зручний для покупця день та час.


 

 

Сайт для коллекционеров-любителей и профессионалов